بهترین چیدمان اتاق تلویزیون یا سینمای خانگی-TV Room

طراحی اتاق تلویزیون به منظور ایجاد فضایی برای جدا کردن اتاق نشیمن و تلویزیون و داشتن یک سینمای خانگی است

بهترین چیدمان اتاق تلویزیون یا سینمای خانگی-TV Room

بهترین چیدمان اتاق تلویزیون یا سینمای خانگی-TV Room

اتاق تلویزیون، سینما خانگی یا TV Room چیست؟

اتاق تلویزیون اتاقی کاربردی برای جدا کردن اتاق نشیمن و تلویزیون و داشتن یک سینمای خانگی است. در گذشته که تلویزیون ها جاگیر، حجیم و بزرگ بودند، و همچنین به دلیل جذابیت هایی که به دلیل جدید بودن آن وجود داشت، نقاط کانونی خانه حساب می شدند. در نتیجه باقی وسایل در اطراف تلویزیون چیده می شد و طراحی اتاق بر این اساس شکل می گرفت. اما امروزه تلویزیون ها یا در اتاق نشیمن قرار دارند و یا در خانه های بزرگتر اتاقی اختصاصی دارند. وجود اتاق تلویزیون مزایایی دارد که می تواند شما را به فکر بازسازی اندازد و مجابتان کند که اتاقی را برای تبدیل کردن به اتاق تلویزیون انتخاب کنید. از این اتاق می توان برای دورهمی و سرگرمی استفاده کرد. همچنین اگر تعداد اتاق های شما کم است این اتاق می تواند در مواقعی که میزبان هستید تبدیل به اتاق مهمان شود.

ایجاد فضای خصوصی

یکی از مزایای اتاق تلویزیون جدا بودن آن از محیط نشیمن و اتاق های دیگر است. می توانید در این اتاق از عایق صدا استفاده کنید و در نتیجه صر و صدای این اتاق ایجاد مزاحمتی برای باقی قسمت های خانه ایجاد نخواهد کرد. که این مورد هم به کنترل صوت ناشی از هیجانات تماشای بازی های ورزشی و مسابقات کمک می کند و هم فضایی اختصاصی برای تماشای فیلم به وجود می آورد.

استفاده ی مفید از تمام فضاها و ایجاد فضای خصوصی در اتاق تلویزیون

 

دکوراسیون سینمایی

یکی از مزیت های اتاق تلویزیون این است که می توانید به راحتی یک سینمای کوچک در خانه داشته باشید. در طراحی داخلی مدرن اتاق تلوزیون به شکل یک سینمای کوچک طراحی می شود. المان های ساده و رنگ های تیره در این نوع طراحی بسیار کارامد هستند. همچنین شما می توانید از سیستم صوتی پیشرفته برای سینمای خانگیتان بهره بگیرید و مبل های بزرگ و راحت تکمیل کننده ی طراحی اتاق تلویزیون شما می شوند.

 

دکوراسیون سینمایی اتاق تلویزیون

 

نورپردازی اتاق تلوزیون

طراحان دکوراسیون داخلی به طور معمول اتاقی را برای تلوزیون در نظر می گیرند که از نور طبیعی محروم است یا پنجره ندارد. از آنجایی که برای دیدن فیلم و بازی احتیاجی به نور طبیعی نیست، چنین اتاقی ایده آل خواهد بود. اگر اتاق تلوزیون شما به سبک سینمایی طراحی خواهد شد، و فقط این کاربری را از اتاق تلوزیون خواهید داشت، استفاده از ال ای دی های کم نور سقفی یا لامپ های هالوژن بالای هر صندلی برای اتاق کافی و ایده آل است. اما اگر قصد دارید که در این اتاق مطالعه کنید و یا به عنوان اتاق مهمان نیز از آن استفاده کنید، بهترین راه استفاده از لایه های نوری کم نور و پر نور است برای استفاده های مختلف است.

نور پردازی در اتاق تلویزیون

ایده های چیدمان اتاق تلوزیون یا سینما خانگی

 

ایده ی طراحی اتاق تلویزیون مدرن

ایده ی استفاده از مبل های راحت و تخت خواب شو برای طراحی دکوراسیون اتاق تلویزیون

 

ایده ی استفاده از فضاهای کوچک خانه به عنوان اتاق تلویزیون

ایده ی استفاده ی بهینه از فضاهای کم جا به عنوان اتاق تلویزیون

 

ایده های طراحی اتاق تلویزیون

ایده ی طراحی اتاق تلویزیون 

تیم تولید محتوای تارامید امیدوار است که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، از اینکه نظرات خود را با ما در اشتراک می گذارید متشکریم.

 

 

Photo credit: Pinterest

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400