بهترین ایده ها برای استفاده بهینه از کمد لباس، حتی کوچکترین کمد ها!

بهترین ایده های استفاده بهینه کمد لباس، چگونگی طبقه بندی لباس ها و وسایل در کمد لباس برای بیشترین استفاده از فضای کمد لباس

بهترین ایده ها برای استفاده بهینه از کمد لباس، حتی کوچکترین کمد ها!

بهترین ایده ها برای استفاده بهینه از کمد لباس، حتی کوچکترین کمد ها!

 

چه کمد لباس شما کوچک باشد و چه یک اتاق لباس جادار داشته باشید، احتمال اینکه احساس کنید فضای کافی برای نگهداری منظم همه وسایل خود ندارید زیاد است! اما داشتن کمد مرتب چالشی غیرقابل حل نیست. همچنین بدون نیاز به صرف هزینه زیاد برای تغییرات داخل اتاق، می توانید این مشکل را حل کنید.

از ابتدایی ترین ترفندها می توانید برای بهینه سازی فضای کمد استفاده کنید. استفاده از آویزهای باریک نمدی برای جلوگیری از لغزش لباس تا قرار دادن سبدهای رنگی برای سازماندهی مجموعه کیف های دستی به شما کمک می کند.- راه حل های ساده زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید وسایل خود را در کمد جای دهید و استرس و بی نظمی را از محیط اطرافتان دور کنید.

آماده خداحافظی با طبقه های نامرتب و وسایل بی نظم در کمد خود هستید؟ ما برخی از ایده های محبوب به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی را برای سازماندهی کمدهای پر از لباس جمع آوری کرده ایم. ما درمورد همه چیز از لباس های زمستانی حجیم، کفش های ورزشی و کیف های مسافرتی صحبت می کنیم. لازم نیست هیچ کدام از این وسایل را خارج کنید!

1-فضای آویز جداگانه را برای لباس های کوتاه و بلند اختصاص دهید

به جای اینکه یک فضا برای لباس های آویز اختصاص دهید، چند فضای منظم برای لباس های آویز با قدهای متفاوت در نظر بگیرید. با این کار لباس های بلند شما چروک نمی شوند و فضای اضافی زیر لباس های کوتاه را از دست نمی دهید.

کمد لباس با فضای آویز جداگانه

2-همه تقسیم بندی ها را نام گذاری کنید

اگر برای نگه داری وسایل کوچک مانند کمربندها، کیف های کوچک، عینک ها و دیگر وسایل جانبی خود از سبد ها یا نظم دهنده های کوچک استفاده می کنید، دقت کنید که همه این سبد ها را نام گذاری کنید. وقتی وسایل ریز زیادی داشته باشید این کار بهترین روش برای منظم کردن وسایلتان است. زیرا می توانید وسایل خود را با توجه به اندازه و کاربرد آن ها جدا و منظم نگه دارید.

نام گذاری طبقات لباس

3- لباس های فصل را در قسمت پایین کمد نگه دارید

سبدهای بزرگ را به وسایل فصلی مانند لباس های زمستانی یا لباس های تابستانی و شنا پر کنید. سپس، با تغییر فصل کافی است سبدهای موجود در قفسه ها را عوض کنید. در پاییز، وسایل آب و هوای سرد را به پایین قفسه ها و وسایل هوای گرم را به قفسه های بالاتر منتقل کنید. در بهار، عکس این عمل را انجام دهید.

پایین تر نگه داشتن لباس های فصلی

4- به کمدتان کشو اضافه کنید

اگر داخل کمد شما هیچ کشویی تعبیه نشده است، با اضافه کردن کشو یا دراور، علاوه بر این که می توانید از فضای خود مفید تر استفاده کنید، کمد ظاهر مرتب تری نیز پیدا می کند.

کشو در کمد لباس

5-رنگ ها را دسته بندی کنید

منظم کردن لباس ها بر اساس رنگ های آن ها، به شما در شروع به انتخاب آنچه لازم دارید کمک بسیاری می کند. همچنین منظم کردن کمد لباس بر اساس رنگ آن از نظر بصری نیز جلوه زیباتری ایجاد می کند.

 

6- از کشوها و قفسه های شیشه ای برای انتخاب راحت تر استفاده کنید

قفسه های شفاف شیشه ای یا اکریلیک، تشخیص دقیق آنچه در فضای کشو قرار دارد را آسان تر می کند. این مورد مخصوصا گزینه مناسبی برای لوازم جانبی مانند جواهرات است، زیرا می توانید به سرعت چیزی متناسب با لباس روز خود انتخاب کنید بدون اینکه وسایل داخل کشو را بهم بریزید.

کمد لباس با کشوهای اکریلیک برای استفاده بهتر

7-از هر گوشه کوچک فضا استفاده کنید!

برای نگه داری وسایل کوچک که نگه داری آن ها در کشوها نیز مشکل است، از گوشه های بلااستفاده کمد بهره بگیرید! وسایلی مانند کلاه ها، گردنبند، روسری و .. به راحتی می توانند در گوشه های بلااستفاده جای گیرند.

استفاده از گوشه های بلا استفاده کمد لباس

8-یک جزیره اضافه کنید

اگر خوش شانس هستید و در منزل خود اتاق لباس دارید، می توانید به این فضا یک جزیره اضافه کنید. با اضافه کردن جزیره به فضای اتاق لباس، کشوهای زیادی به فضای شما اضافه می کند. همچنین جزیره به شما یک سطح کافی و تمیز برای امتحان کردن لباس هایی که مد نظر دارید می دهد.

اتاق لباس و جزیره

9-با استفاده از آویز ها، کیف ها را به صورت ایستاده نگهداری کنید

نکته مهمی که در چیدمان وسایل اتاق باید به آن توجه کنید، در دسترس قرار دادن همه چیز است. هر چه قدر هم عاشق لباس های خود باشید، تا آن ها را نبینید از آن ها استفاده نمی کنید! بنابراین با استفاده از آویز های دیواری می توانید کیف های خود را از درب کمد آویز کنید تا تمام آن ها در دسترس باشند.

استفاده از درب کمد لباس برای آویز اشیا

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400