بهترین ایده ها برای ورودی مدرن ساختمان | طراحی سر در ورودی

ورودی ساختمان، باغ یا ویلا مهمترین بخش برای تاثیرگذاری بر مهمانان و حتی خریداران است. همیشه گفته شده که هر کس فقط یک شانس برای تاثیر اولیه دارد، این جمله نه فقط برای انسان ها، بلکه برای ساختمان ها نیز...

بهترین ایده ها برای ورودی مدرن ساختمان | طراحی سر در ورودی

بهترین ایده ها برای ورودی مدرن ساختمان | طراحی سر در ورودی

بهترین ایده ها برای ورودی مدرن ساختمان | طراحی سر در ورودی

ورودی ساختمان، باغ یا ویلا مهمترین بخش برای تاثیرگذاری بر مهمانان و حتی خریداران است. همیشه گفته شده که هر کس فقط یک شانس برای تاثیر اولیه دارد، این جمله نه فقط برای انسان ها، بلکه برای ساختمان ها نیز صادق است! مهم نیست که واحد های یک ساختمان بزرگ یا کوچک است، یا وارد باغی بزرگ خواهیم شد یا ویلا باغی کوچک، ورودی همیشه نمایی کلی از سبک تمام بنا است. به طور مثال یک ویلای مدرن باید با یک ورودی مدرن به پیشواز میهمانان بیاید و نمی توان ورودی چوبی و سنتی را برای آن طراحی کرد. یا ساختمانی که لابی و واحد های آن لوکس و کلاسیک طراحی شده، لازم است که ورودی آن نیز کلاسیک باشد.

با در نظر گرفتن سبک های معماری و طراحی متفاوت، جهت ساختمان ها، فضایی که برای ورودی در نظر گرفته می شود و ارتفاع سقف لابی و ورودی، ورودی های ساختمان تنوع بسیاری دارند. در این مقاله ما بهترین ایده ها برای طراحی ورودی ساختمان، باغ و ویلا را جمع آوری کرده ایم.

طراحی ورودی مدرن ساختمان اداری

برای یک شرکت توسعه ی تکنولوژی، ساختمانی مدرن می تواند بازتاب دهنده ی ایده آل های شرکت باشد. این مدرنیته قطعا از جایی که شما وارد ساختمان می شوید یعنی ورودی ساختمان آغاز می شود. نماهای شیشه ای و سقف بلند ورودی نمادی از راسخ بودن و عظمت و پیشرویی شرکت است. استفاده از نمای شیشه ای در ساختمان های اداری سبکی بود که پس از معماری مدرن باب شد و به نوعی نشانگر شفافیت در روند کاری است.

طراحی مدرن ورودی ساختمان اداری

طراحی ورودی ساختمان اداری شیشه ای

طراحی ورودی ویلا

طراحی سر در ورودی ویلا نشانگر سبک ویلای شماست همانطور که در مقدمه گفته شد. اگر شما ویلایی بسیار بزرگ و مدرن دارید، نیاز به سر در و ورودی دارید که نمایانگر وجهه ی درونی ویلا باشد. همانطور که گفتیم ورودی یک شانس بزرگ برای گذاشتن تاثیر اولیه بر مهمانان یا خریداران است که نباید آن را دسته کم بگیرید.

طراحی ورودی ویلا شیک و مدرن

چنانچه ویلای شما ساحلی و کوچک است و به سبک مدیترانه ای ساخته شده، می توانید ورودی را نیز متناسب با آن بسازید. و حتی از عناصر طبیعی مانند گل های رونده و گل های کاغذی و مخصوص مناطق مرطوب است در آن استفاده کنید.

طراحی ورودی ویلا شیک

طراحی ورودی درب پشتی ویلا

طراحی ورودی آپارتمان و ساختمان های مسکونی

با ازدیاد جمعیت و ورود به جامعه ی مدرن، درصد زیادی از مردم در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی زندگی می کنند. بنابراین ورودی آپارتمان ها باید به سبکی طراحی شود که محبوبیتی عمومی داشته باشد. در اینجا نمونه ای از ورودی ساختمان های مسکونی را می بینیم.

طراحی ورودی ساختمان مسکونی

طراحی ورودی باغ

طراحی ورودی باغ می تواند با دستی باز انجام شود. استفاده از عناصر طبیعی در ورودی باغ ایده ی خوبی است و می توان از سنگ های بزرگ، عناصر چوبی و سیمانی برای طراحی ورودی بهره برد. بهتر است ورودی باغ شما در جایی قرار گیرد که پس از باز شدن درب ورودی عناصر مهم باغ به چشم آید و تاثیر اولیه ی خوبی بگذارد.

طراحی ورودی باغ ویلا

طراحی ورودی باغ با عناصر طبیعی

طراحی درب ورودی راه پله

در ساختمان های مسکونی و ویلاها، علاوه بر ورودی دروازه ساختمان، ورودی دیگری برای راه پله نیز وجود دارد. جنس ورودی راه پله باید همسو با مواد داخلی ساختمان باشد. حائز اهمیت است که ورودی راه پله باید بسیار ایمن و مقاوم ساخته شود.

طراحی درب ورودی راه پله

در این قسمت ایده هایی دیگر از طراحی ورودی های مدرن و لوکس ساختمانی را خواهیم دید:

طراحی درب های مدرن ورودی ساختمان

طراحی درب های ورودی مدرن برای ساختمان

 

طراحی ورودی لوکس و شیشه ای ساختمان مسکونی

طراحی ورودی لوکس و شیشه ای ساختمان مسکونی

 

طراحی مینیمال ورودی ساختمان

درب ورودی مینیمال

 

طراحی ورودی ساختمان با الهام از معماری عربی و استفاده از طاق ها

طراحی ورودی ساختمان با الهام از معماری عربی

 

طراحی ورودی ساختمانی مدرن

طراحی ورودی مدرن ساختمان

 

طراحی ورودی ساختمان مسکونی کلاسیک

طراحی ورودی ساختمان کلاسیک

 

از اینکه در این مقاله ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم که برای شما ایده بخش باشد. در ادامه می توانید نظرات و تجربیات خود را در طراحی ورودی ساختمان با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب