5 آینه ی دکوراتیو کاربردی و محبوب در طراحی دکوراسیون منزل

در اینجا قصد داریم پرطرفدارترین و محبوب ترین آینه هایی که در طراحی داخلی منزل شما می توانند کاربردی باشند را به شما معرفی کنیم.

5 آینه ی دکوراتیو کاربردی و محبوب در طراحی دکوراسیون منزل

5 آینه ی دکوراتیو کاربردی و محبوب در طراحی دکوراسیون منزل

5 آینه ی دکوراتیو کاربردی و محبوب در طراحی دکوراسیون منزل

آینه های دکوراتیو امروزه نقش زیادی در طراحی داخلی واحدهای مختلف ایفا می کنند. علاوه بر زیبایی که آینه کاری به فضای شما می بخشد، فضای شما را دو برابر می کند و باعث می شود که فضا دلباز و شکیل تر به نظر بیاید. آینه کاری و استفاده از آینه در دکوراسیون و طراحی داخلی پیشینه ای تاریخی در ایران دارد. استفاده از شیشه های رنگی و آینه در معماری تاریخی ایران مشهود است. آینه کاری دیوار خانه علاوه بر کاربردهایی که برای هر فرد دارد، در طراحی دکوراسیون منزل نیز می تواند نقشی زیبا ایفا کند. به همین منظور طراحان داخلی از نیاکان ما ایده گرفتند و آینه های دکوراتیو در طرح های زیبا و مختلف برای استفاده در طراحی داخلی منزل طراحی شد.

در این مقاله قصد داریم پرطرفدارترین و محبوب ترین آینه هایی که در طراحی داخلی منزل شما می توانند کاربردی باشند را به شما معرفی کنیم.

#1 آینه ی آنتیک یا کهنه کاری

خیلی از افراد در طراحی داخلی منزل خود علاقه به جمع آوری وسایل آنتیک و عتیقه جات دارند. این علاقه می تواند با استفاده از آینه ی آنتیک در خانه تکمیل شود. همچنین آینه ی آنتیک یا کهنه کاری شده در طراحی کافی شاپ یا رستوران هایی که به سبک نوستالژیک و قدیمی طراحی شده اند بسیار کاربردی است. این آینه ها به فضای شما اصالت می بخشند و با رفلکت ناقصی که دارند توعی پیچیدگی را در فضای شما به وجود می آورند.

البته در نظر داشته باشید که آینه ی آنتیک برای استفاده بر روی میز کنسول یا میز آرایش شما انتخاب مناسبی نخواهد بود. این آینه طی فرایند خاصی با اسید شسته می شود و این حالت کهنگی را به دست می آورد، بنابراین بازتاب دهنده ی کاملی برای صورت نخواهد بود.

استفاده از آنیه های آنتیک در دکوراسیون

 

آینه ی پتینه کاری شده در طراحی دیوار

#2 آینه ی برنزی

دومین آینه ی محبوب در طراحی دکوراسیون آینه ی برنزی است. آینه های برنزی قرن هاست که در میان انسان ها محبوبیت دارند و به عصر ما محدود نمی شوند. تاریخچه ی آینه ی برنزی در ایران به دوران ساسانیان بر می گردد و آثاری از آینه کاری برنزی در دوره ی صفویه در بناهای تاریخی قزوین نیز موجود است. آینه های برنزی بازتاب دهنده های قوی نور هستند و شفافیت بالایی دارند.

آینه های برنزی

 

آینه ی برنزی برای فضاهای شلوغ می تواند گزینه ی خیلی مناسبی باشد. زیرا تصویری که از این آینه دریافت می کنیم فیلتری گرم دارد و بازتاب شدید و اذیت کننده ای از آن نخواهیم داشت.

 

آینه های برنزی در طراحی داخلی

#3 آینه های لامپ دار یا دورلامپ

کمابیش اکثر ما آینه های لامپ دار را می شناسیم. این آینه های محبوب که به آینه ی دور لامپ، آینه ی گریم، آینه ی آرایشگاهی و ... معروف هستند بسیار کاربردی و محبوب اند. جذابیت این آینه ها باعث شده تا هر روزه مدل های جدیدی از آینه های دورلامپ را در ابعاد مختلف و با تکنولوژی های متفاوت ببینیم.

آینه ی دور لامپ

آینه های دورلامپ هم به صورت آماده وجود دارند و هم خودتان می توانید با رشته لامپ ها یا ریسه های ال ای دی این آینه را در اتاقتان درست کنید. آینه های لامپ دار به این دلیل که از تمام زوایا به صورت نور می تابانند دید خوب و بدون سایه ای بر روی صورت ایجاد می کنند. همین خاصیت باعث می شود که آینه های دور لامپ گزینه ی خوبی برای میز آرایش به حساب بیایند.

استفاده از ال ای دی در آینه های لامپ دار

#4 آینه های دکوراتیو هندسی

آینه های دکوراتیو هندسی به تازگی بسیار در طراحی داخلی ترند شده اند و در خیلی از خانه ها دیده می شوند. آینه های مشبک با طرح های مختلف که عموما با اضلاع هندسی هستند عرضه می شوند. اگر بخواهید می توانید با دقت عمل، خودتان از این آینه ها استفاده کنید و به روی دیوار بچسبانید.

 

آینه های دکوراتیو مشبک و هندسی

 

آینه های دکوراتیو مشبک می توانند فضایی زیبا و شکیل را در اتاق نهار خوری، یا اتاق پذیرایی شما ایجاد کنند. این آینه ها را می توانید در طرح های کهنه کاری شده، برنز، آلومینیومی و ... تهیه و استفاده کنید.

آینه های هندسی

#5 آینه ی ونیزی

آینه ی ونیزی از جزیره ی مورانو در ایتالیا در میان مردم دنیا جای خود را پیدا کرده است. آینه های ونیزی نوعی از آینه های شکیل و زیبا هستند که قاب دور آن ها از منبت کاری آینه ای تشکیل شده و اشکال بدیع و ظریفی را به وجود آورده است. این آینه ها که الگوهای خاصی دارند توسط هنرمندان طراحی می شوند و زیبایی بی حد و حصر آن ها باعث شده که در قرن های متمادی محبوبیت زیادی بین مردم داشته باشند.

آینه های ونیزی

آینه های ونیزی بیشتر در طراحی خانه ها و ساختمان های لوکسی مورد استفاده قرار می گیرند که هزینه ی انجام پروژه دارای محدودیت نباشد.

آینه های ونیزی

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400