10 ایده ی خلاقانه و متفاوت در طراحی دیوار اتاق ناهارخوری

طراحی اتاق نهارخوری در فضای کوچک چالش برانگیز است، اما با طراحی اختصاصی یک دیوار می توان فضای اتاق ناهار خوری را تغییر داد

10 ایده ی خلاقانه و متفاوت در طراحی دیوار اتاق ناهارخوری

10 ایده ی خلاقانه و متفاوت در طراحی دیوار اتاق ناهارخوری

10 ایده ی خلاقانه و متفاوت در طراحی دیوار اتاق ناهارخوری

اتاق ناهار خوری می تواند در بخش های متفاوتی از خانه قرار گیرد. طراحی اتاق نهارخوری می تواند به عنوان اتاقی جدا باشد یا در قسمتی قرار گیرد که با یک پارتیشن از نشیمن و پذیرایی جدا گردد. اما اگر فضای کوچکی دارید و امکان اختصاص یک اتاق به عنوان اتاق نهارخوری وجود ندارد می توانید تنها با اختصاص یک دیوار به اتاق نهار خوری، محدوده ی آن را مشخص کنید.

اتاق ناهارخوری باید فضایی باشد که میهمانان شما در آن احساس راحتی کنند و مکالمات به راحتی در آن صورت گیرد. این اتاق می تواند با یک اثر هنری چشمگیر و متفاوت، با فضایی مجزا، و یا با رنگ بندی متفاوت فضایی مخصوص به خود را به وجود آورد.

از طرفی اتاق ناهار خوری جایی نیست که شما ساعات زیادی از روز را در آن بگذرانید، بنابراین می توانید متفاوت تر و خلاقانه تر این اتاق را طراحی کنید و حتی از رنگ های تیره و جدا کننده در طراحی این اتاق استفاده کنید.

همانطور که گفتیم اگر فضای شما به گونه ای است که نمی توانید اتاقی جدا را به ناهارخوری اختصاص دهید، یکی از بهترین راهکارها برای این کار طراحی خلاقانه ی یک دیوار در پیش زمینه ی اتاق ناهارخوری است. به همین منظور در اینجا 10 ایده ی خلاقانه و متفاوت در طراحی دیوار اتاق نهار خوری جذاب را برای شما جمع آوری کرده ایم.

با دکور چوبی، به طراحی اتاق نهارخوری روح و گرما ببخشید

روح بخشیدن به یک اتاق نهارخوری کوچک با فضای کم بدون اینکه طراحی آن را شلخته و پیچیده کند کاری چالش برانگیز است. بسیاری از جنس های مختلف از روکش های چوبی وجود دارد که به راحتی می توانید در اتاق نهارخوری نصب کنید و بدون دردسر یک دیوار متفاوت و زیبا داشته باشید. این کار باعث می شود که علاوه بر رنگ متفاوت این روکش چوبی بافت خوبی نیز به دیوار شما اضافه می کند. می توانید از این المان برای هماهنگ ساختن باقی وسایل اتاق ناهار خوری نیز استفاده کنید.

استفاده از دکور چوبی در طراحی اتاق ناهارخوری

از کاغذ دیواری متالیک برای ایجاد جذابیت استفاده کنید

اگر اتاق ناهارخوری شما خنثی است و از درخشش و براقیت در طراحی دکوراسیون استقبال می کنید، انتخاب کاغذ دیواری متالیک گزینه ی خیلی خوبی می تواند باشد. کاغذ دیواری متالیک بافتی خنثی و الگویی زیبا برای شما ایجاد می کند و می تواند با نقش ظروف شما نیز هماهنگ شود.

خوشبختانه در دوره ی ما تنوع بسیاری در انواع کاغذ دیواری وجود دارد و حتی می توانیم در طراحی های مینیمال و ساده نیز از طرح های درخشان کاغذ دیواری استفاده کنیم. علاوه بر زیبایی که کاغذ دیواری های متالیک دارند، بازتاب نور زیبایی را نیز در اتاق نهار خوری شما ایجاد می کنند.

کاغذ دیواری متالیک در اتاق ناهارخوری

با استفاده از رنگ جزئیات دکور را برجسته کنید

دکورهای دیواری دست شما را در طراحی دیوار باز میگذارند. علاوه بر اینکه قابلین جابجایی دارند و لازم نیست که دیوار را رنگ یا کاغذ دیواری کنید. همچنین می توانید چیدمان دکوری آن را متناسب با سلیقه ی خود تغییر دهید و به آن تنوع بخشید.

اگر کتابخانه یا کمد دیواری ندارید، این دیوار موقعیت خوبی است که از آن به عنوان کابینت، کمد و یا کتابخانه انتخاب کنید. می توانید تم رنگی اتاق ناهار خوری را در این قسمت پیاده سازی کنید و به طرزی ملایم آن را در دیوار دکوری به کار گیرید.

استفاده از دکور برجسته اتاق ناهارخوری

از پرده و پارچه های رنگی استفاده کنید

همیشه نمی توان از دیوارهای رنگی استفاده کرد. ممکن است خانه ی شما اجاره ای باشد، یا تنوع طلب باشید و دوست داشته باشید که جای وسایل را تغییر دهید. در این صورت می توانید با استفاده از پارچه ها و پرده های رنگی تنوع زیادی ایجاد کنید. همچنین می توانید از پارچه های طرح دار با طرح های ماندلا، مدرن و ... در دیوار خود استفاده کنید.

اگر در اتاق ناهارخوری خود پنجره دارید استفاده از پرده های متنوع گزینه ی خیلی خوبی برای ایجاد یک دیوار رنگی است. حتی اگر پنجره ی شما بزرگ نیست می توانید میل پرده را بزرگ تر انتخاب کنید و دیوار و فضای اضافی آن را با پرده بپوشانید.

آخرین مزیت استفاده از پرده و پارچه های رنگی در طراحی دیوار اتاق ناهار خوری بهره گیری از تنوع در انتخاب آن ها است و می توانید سخاوتمندانه رنگ و طرحشان را تغییر دهید.

پرده اتاق ناهارخوری

از خاصیت طرح راه راه بهره مند شوید

طرح راه راه خاصیت های جالبی دارد که در اتاق ناهار خوری می توانید از آن استفاده کنید. طرح راه راه باعث می شود که فضای کوچک اتاق ناهارخوری بزرگتر به نظر آید. همچنین باعث می شود که به نظر برسد شما از جزئیات بیشتری در معماری و طراحی استفاده کرده اید.

در اتاق ناهار خوری سعی کنید دیوار راه راه شما شامل رنگ های کمی باشد. چند رنگ ساده انرژی بیشتری به اتاق ناهار خوری شما می دهد و باعث می شود که اتاق شما شلوغ به نظر نیاید. در نظر داشته باشید که بر دیوار راه راه از تابلوهای کوچک و آثار هنری ریز استفاده نکنید زیرا راه راه دیوار باعث می شود که به چشم نیایند و فقط باعث شلوغی دیوار شما شود.

کاغذ دیواری راه راه

از کاغذ دیواری های سه بعدی استفاده کنید

ایده ی استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی بسیار جذاب است. شما می توانید هنگامی که در اتاق ناهارخوری مشغول به خوردن غذا هستید حس کنید که در جنگلی آرام یا در کنار ساحلی زیبا قرار گرفته اید. این ایده برای طراحی اتاق ناهارخوری خانه های ویلایی و ساحلی بسیار کاربردی است و روحیه ی دلچسبی به اتاق ناهار خوری می دهد.

در واقع اگر اتاق ناهار خوری کوچکی دارید، کاغذ دیواری سه بعدی فضایی جدید به شما می بخشد و می تواند باعث شود که اتاق شما دلبازتر از آنچه هست به نظر برسد.

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی

از ترکیب طرح های مختلف نترسید

در طراحی دیوار اتاق ناهار خوری از ترکیب الگوها و طرح های مختلف نترسید، شما برای کم استفاده ترین اتاق خانه می توانید خلاقانه ترین ایده ها را به خرج دهید. ترکیب کردن پترن های مختلف مانند ترکیب راه راه و گل ها ایده های زیبایی ایست که اتاق شما را متفاوت می کند. اما راز زیبایی این ترکیبات استفاده از پالت رنگی مشخص است. اگر در یک طرح شلوغ از رنگ های زیادی استفاده کنید، از زیبایی آن کم می شود با باعث خستگی چشم خواهد شد.

ترکیب الگو و رنگ های مختلف در اتاق ناهار خوری

در دیوارهای اتاق غذاخوری از رنگ های متفاوت و چشم گیر استفاده کنید

استفاده از رنگ های تیره و چشمگیر در اتاق غذاخوری انتخاب مناسبی برای به رخ کشیدن آن است. اگر نمی خواهید که کل دیوار را با یک رنگ تیره رنگ آمیزی کنید، از جزئیات معماری و گچ بری ها برای تقسیم کردن فضای رنگی استفاده کنید. اگر در اتاق ناهار خوری شما تقسیمات دیواری و قاب وجود ندارد می توانید یک نوار ساده ی دو رنگ برای تقسیم رنگ اضافه کنید.

استفاده از رنگ های چشم گیر

از سقف اتاق ناهار خوری غافل نشوید

تا به حال راجع به دیوار های اتاق ناهار خوری صحبت کردیم، اما دیوار پنجمی نیز در اتاق شما وجود دارد که سقف اتاق است. سقف اتاق ناهار خوری می تواند ساده و بلا استفاده نباشد و نقش مهمی را در تزئینات اتاق ناهار خوری شما ایفا کند. لوستر می تواند تبدیل به نقطه کانونی اتاق ناهار خوری شما شود و توجه زیادی را به سقف معطوف کند. علاوه بر لوستر، شما می توانید از این بوم سفید استفاده کنید و با روکش های چوبی، نقاشی های کلاسیک و یا کاغذ دیواری زیبایی آن را چند برابر کنید.

طراحی سقف اتاق ناهارخوری

از گچ بری های مدرن استفاده کنید

گچ بری المانی قدیمی در طراحی داخلی است اما گچ بری های مدرن می توانند سطح متفاوتی را در دیوار اتاق ناهارخوری شما ایجاد کند. گچ بری سطح برجسته ای به شما می دهد و حالت کلاسیکی در اتاق شما ایجاد خواهد کرد.

استفاده از گچ بری های مدرن

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب