طراحی دکوراسیون داخلی رستوران | جذاب ترین ایده ها برای طراحی رستوران

طراحی نمای رستوران و دکوراسیون داخلی رستوران چه قدر در انتخاب شما موثر است؟ تاثیرگذارترین نکات در طراحی داخلی رستوران برای جذب مشتری

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران | جذاب ترین ایده ها برای طراحی رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران | جذاب ترین ایده ها برای طراحی رستوران

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران چه تاثیری بر جذب مشتریان دارد؟

طراحی نمای رستوران و دکوراسیون رستوران چه قدر در انتخاب شما موثر است؟ تصور شما از بهترین رستورانی که می توانید بروید چگونه است؟ حتما غذای با کیفیت و برخورد مناسب پرسنل از اولویت های انتخاب یک رستوران خوب هستند. اما اگر با اطلاعات قبلی یک رستوران را انتخاب نکرده باشید، اولین چیزی که توجه شما را برای انتخاب رستوران جلب می کند، طراحی نمای رستوران، طراحی تابلوی آن و سپس طراحی دکوراسیون داخلی رستوران است.

بنابراین درست است که کیفیت غذای رستوران برای بازگشت مشتریان شما، مهمترین نقطه از بازاریابی محسوب می شود. اما نمای جذاب و محیط داخلی دلنشین باعث جذب اولیه ی مشتری می شود. بیشتر از اینکه سلیقه ی خوب شما در معماری و زیبایی طراحی رستوران مورد نظر باشد، این مساله در بازاریابی رستوران شما تاثیر گذار است. طراحی داخلی رستوران باید طوری باشد که مشتری از صرف غذا در محیطی آرام و دلپذیر لذت ببرد. همانطور که طراحی استیج موسیقی بر تاثیر گذاری اجرا موثر است، طراحی داخلی رستوران هم همانند آماده سازی استیج برای ارائه ی غذایی بی نظیر است. طراحی داخلی دکوراسیون رستوران سبک رستوران شما را تایین می کند. چنانکه به کار بردن لیوان های پلاستیکی، موسیقی بلند و میز و صندلی پلاستیکی روحیه ی کاملا متفاوتی را نسبت به لیوان های شیشه ای، رومیزی های کتان، ظروف سرو با کیفیت و موسیقی ملایم و جاز ایجاد می کند.

اصول طراحی داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران نیاز به استفاده از متخصصین دارد زیرا اعتبار و برند شما را می سازد. اما اگر صاحب یک رستوران هستید و می خواهید تغییراتی در آن ایجاد کنید و یا به طراحی داخلی علاقه مندید، در این مقاله مهمترین اصول طراحی داخلی رستوران را به شما معرفی می کنیم:

#1 رعایت تعادل در چیدمان صندلی ها

طراحی چیدمان صندلی های شما باید به طوری باشد که با ورود مشتری به رستوران حس استقبال و خوشامد گویی را القا کند. در عین حال باید فضای کافی در چیدمان میان میز ها و صندلی ها در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر در طراحی دکوراسیون رستوران، چیدمان صندلی ها باید طوری باشد که در ساعات شلوغ بتوانید مشتریان زیادی را در رستوران جای دهید و سود آوری را نسبت به فضا حفظ کنید در حالی که همه ی مهمانان شما احساس راحتی بکنند. بنابراین در چیدمان صندلی هایتان نباید فقط به تعداد آن ها فکر کنید. رستوران های با کیفیت، بیشتر از تعداد صندلی، به زیبایی محیط و راحتی مهمانان توجه می کنند و سعی می کنند که فضای خصوصی را در چیدمان صندلی ها حفظ کنند.

چیدمان میزهای رستوران

 

#2 اهمیت به طراحی فضاهای کم طرفدار

یکی دیگر از اصول طراحی رستوران که مهم است به آن توجه کنید، میزهای کم طرفدار یا میز هایی با موقعیت غیر جذاب است. باید بدانید که در یک رستوران درجه یک، هیچ میز بدی وجود ندارد و اصول طراحی در چیدمان تمام میز ها رعایت شده. فضاهایی در محیط رستوران وجود دارد که مهمانان تمایل زیادی به صرف غذای خود در آن جا ندارند. مانند ردیف میز های کنار آشپزخانه، کنار سرویس بهداشتی، جلوی درب ورودی و میزهایی که خیلی در وسط رستوران و فضای رفت و آمد قرار گرفته اند.

برای کمک به رفع این مشکل و استفاده ی کامل از تمام فضاهای رستوران، باید سعی کنید که با ابزار مختلف این مشکلات را از بین ببرید.در واقع شما باید فضاهای غیر جذاب رستوران را از دید مشتریان پنهان کنید. استفاده از پارتیشن ها، دکورهای جدا کننده ی چوبی یا بتنی مدرن، گیاهان بزرگ مانند بامبو و یا صفحاتی که بین میزها قرار می گیرد، به از بین بردن این فضاها کمک می کند.

یکی دیگر از اقداماتی که باید در چیدمان رعایت کنید، بررسی وضعیت صندلی هر یک از مشتریان است. به عنوان یک طراح مسئول، باید میدان دید هر یک از صندلی ها را باید بررسی کنید. دید هیچ کدام از صندلی ها نباید رو به درب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و درب ورودی باشد.

چیدمان میزها و اهمیت به فضاهای کم طرفدار

#3 موسیقی

تم موسیقی یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین سبک و استایل رستوران شماست. موسیقی به اندازه ی منو و غذاهای طراحی شده در رستوران اهمیت دارد. اگر می خواهید که قشر ثابتی مشتری دائم شما شوند، راز آن استفاده از بند های موسیقی است که متناسب با فضای رستوران شما باشد. موزیسین خوب می تواند جمعیت زیادی را به رستوران شما بیاورد و شاید از غذای مخصوص سرآشپز نیز تاثیر بیشتری داشته باشد. از دیگر رازهای موسیقی در سود دهی شما این است که مشتریان وقت بیشتری را در رستوران می گذرانند، و نشستن بیشتر مشتری در محیط رستوران به معنی سفارش های بیشتر و سوددهی بیشتر است.

شاید سکوت در رستوران راحت ترین راه حل باشد، اما باعث می شود که شما یک عامل جذب مشتری مهم را از دست بدهید. همچنین توجه کنید که از چند موزیک تکراری برای روز های متداول استفاده نکنید. این کار باعث آزار کارمندان شما می شود و همچنین فضای رستوران را خسته کننده می کند.

موسیقی مناسب در رستوران

#4 تهویه و هوای متعادل

طراحی دکوراسیون مطلوب رستوران، فقط در انتخاب های میز و صندلی و هارمونی رنگ و ... خلاصه نمی شود. همانطور که گفتیم مهمانان رستوران باید محیط لذت بخشی را هنگام خوردن غذا تجربه کنند. همانطور که موسیقی به رستوران شما کمک می کند که مهمانان تجربه ی خوبی داشته باشند، تهویه متعادل نیز عامل تاثیر گذاری است. بنابراین ورود بوی آشپزخانه به داخل رستوران و نبود تهویه ی مناسب برای ایجاد دمای متعادل در تمام فصول از نکات منفی یک رستوران به شمار می رود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هم فضای داخلی رستوران و هم محیط آشپزخانه مجهز به سیستم تهویه ی قوی باشد تا هیچ بوی نا مطبوعی محیط رستوران شما را نا مناسب نکند.

تهویه ی نا مطبوع موجب می شود که مشتریان شما زودتر فضا را ترک کنند و بازگشت مشتری را برای شما حاصل نخواهد کرد. ممکن است که تجهیز کردن سیستم تهویه ی قوی هزینه ی زیادی  داشته باشد و وسوسه شوید که آن را نادیده بگیرید، اما مطمئن باشید که تاثیر یزرگی در بازاریابی شما خواهد داشت و هزینه ی انجام شده را جبران خواهد کرد.

تهویه ی مناسب و گردش هوا در فضای رستوران

#5 سرویس بهداشتی

آخرین نکته ای که در طراحی فضای داخلی رستوران نباید از آن غافل شوید اهمیت بالای سرویس بهداشتی است. حتما دقت کنید که سرویس های شما چند بار در روز نظافت شوند و همیشه خشک و تمیز باشند. این تمیزی نمادی از اهمیت شما نسبت به تمیزی کل رستوران است و عدم رعایت آن می تواند نظافت قسمت های دیگر را زیر سوال ببرد. بنابراین همیشه شخص خاص و مسئولی را برای نظافت سرویس بهداشتی، چک کردن دستمال ها، مایع، خوشبو کننده و سطل زباله ی خالی در نظر بگیرید.

 

سرویس بهداشتی رستوران

برای شما در رستورانی که انتخاب می کنید چه فاکتور هایی اهمیت دارد؟ از نظر شما چه عوامل دیگری بر کیفیت فضای داخلی رستوران ها اهمیت دارد؟

از اینکه نظرات خود را با ما به اشتراک می گذارید متشکریم.

 

Photo credits: Pinterest

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400