سبک دکوراسیون بوهمین در خانه های ایرانی | اتاق خواب به سبک بوهو

سبک دکوراسیون داخلی بوهمین یک سبک قانون شکنانه و شخصی در تزئین فضای زندگی است | سبک بوهو چیست؟ | تاریخچه سبک بوهمین | ایده دیزاین بوهمین اتاق خواب

سبک دکوراسیون بوهمین در خانه های ایرانی | اتاق خواب به سبک بوهو

سبک دکوراسیون بوهمین در خانه های ایرانی | اتاق خواب به سبک بوهو

سبک دکوراسیون بوهمین در خانه های ایرانی | اتاق خواب به سبک بوهو

سبک طراحی دکوراسیون بوهو برای کسانی است که می خواهند خانه هایشان پر از زندگی، وسایلی تزئیناتی از فرهنگ های مختلف و وسایل جالبی باشد تا بتوانند دنیا را در خانه خود ببینند. این زیبایی در مقابل حساسیت های چیدمان مدرن قرار می گیرد و حتی از آن پرواز می کند. سبک دکوراسیون بوهمین یا بوهو هر مسئله بی خیال، آرام و غیرمعمولی را در آغوش می کشد. اتاق خواب های سبک بوهو معمولاً شباهت های خاصی به یکدیگر دارند. به این دلیل که این سبک همیشه التقاطی است و از ویژگی های مشابهی برخوردار است، هرچند هیچ دو اتاقی کاملاً شبیه هم نیستند. در کل باید بدانید که سبک بوهمی از خارج شدن از اصول به وجود آمده است و اصل خاصی در آن نمی گنجد. بنابراین بیشتر از همه به کار گیری سبک شخصی در چیدمان مخصوص به خود در آن دخیل است. در ادامه با ابعاد مختلفی که از سبک دکوراسیون بوهمی خواهیم گفت آشنا می شوید و می توانید این ابعاد را در طراحی اتاق خواب، طراحی اتاق نشیمن، طراحی فضاهای باز خانه و بالکن به کار گیرید.

سبک دکوراسیون بوهمیایی

سبک دکوراسیون بوهمی، بوهمین یا بوهو چیست؟

سبک دکوراسیون داخلی بوهمین یک سبک قانون شکنانه، شخصی و عجیب در تزئین فضای زندگی است. سبک دکوراسیون بوهو از زندگی افرادی الهام گرفته شده است که زندگی غیر متعارفی دارند. این سبک زندگی افرادی که همیشه در سفرند، بازیگران و نویسندگان را دنبال می کند. در واقع کلمه بوهمین به افرادی اشاره دارد که از زندگی اجتماعی نامتعارفی دارند و اغلب با هنر درگیر هستند.

سبک بوهمیایی با ترکیب اشیا و رنگ ها، الگوهای بسیاری از مناطق مختلف جهان را در زندگی شما بازتاب می دهد. اگر به دنبال سبکی هستید که بتوانید واقعاً خودتان آن را بسازید، سبک بوهمین ممکن است مناسب شما باشد. در ادامه برای الهام گرفتن در چیدمان خانه خود به سبک بوهو با ما باشید تا با ابعاد مختلف سبک بوهمی آشنا شویم.

اتاق خواب بوهو

تاریخچه سبک بوهمی و بوهمین ها

بوهمی ها به عنوان یک جامعه ضد فرهنگ، پس از انقلاب فرانسه در فرانسه ظاهر شدند. این جامعه محروم از سیستم سابق حمایت دولتی و سرمایه داری، جایی که افراد ثروتمند از هنر حمایت می کردند بودند. بنابراین هنرمندان در فقر فرو رفتند. بسیاری از آنها سبک زندگی عشایری را انتخاب می کردند، ارزان زندگی می کردند و لباس هایی فرسوده، غیر مد و یا دست دوم می پوشیدند.

یپش از این دوران، یک هنرمند به عنوان یک صنعتگر ماهر و با استعداد دیده می شد. اما جنبش رمانتیک در اواخر قرن هجدهم فضایی که برای پذیرش تخیل محدودیت های زندگی بورژوازی و اهمیت قبلی را که برای عقل قائل بود را رد کرد.

در دهه 1830، جمعیت هنری بوهمی فرانسوی و رومانتیک ها با پارچه های رنگارنگ، موهای بلند و کلاه های لبه باز از سبک های لباس قرون وسطایی استقبال کردند و سبک جدیدی در فرانسه ایجاد شد. این سبک از لباس و فشن آغاز شد و به طراحی داخلی، سبک دیزاین، سبک گل آرایی و ... گسترش پیدا کرد.

سبک بوهمین ساده یا پایه ای

برای ایجاد یک پایه برای چیدمان بوهمین با یک رنگ پایه ساده برای هر اتاق به سبک بوهمی شروع کنید. رنگ های گرم و خاکی پالت کاملی را در اختیار شما می گذارند. انتخاب رنگ پایه خنثی به شما امکان می دهد رنگ و الگوی های چشمگیر را برای یک ترکیب بندی بی نقص جمع آوری کنید. بدون اینکه طرح و رنگ ها بیش از حد شود و اتاق را شلوغ به نظر برساند.

با انتخاب رنگ پایه خاموش و خنثی، می توانید در نقاطی از رنگ اشباع استفاده کنید تا واحه ای هماهنگ و آرام بخش با دکوراسیون مدرن بوهمی ایجاد شود. اگر به دنبال یک رنگ پایه خیلی خالص یا روشن بروید، مطمئناً با یک نقطه شروع رنگی تا حدودی آشفته خسته خواهید شد. اگر به دنبال رنگی برای طول عمر هستید، یک پالت رنگی خنثی همیشه عاقلانه است.

رنگ های پایه در سبک بوهمی

گل و گیاه دوست بوهمین ها است

گیاهان آپارتمانی، گل ها و درختچه های بزرگ کاملاً مطابق با سبک بوهمی است. زیرا گیاهان یک روش مقرون به صرفه و آسان برای ایجاد یک فضای آرام هستند، در حالی که به فضای اتاق را دلباز و زنده می کنند. گیاهان تصفیه هوا را دو برابر انجام می دهند در حالی که یک رنگ سبز آن ها آرامش بخش است. بدون اینکه زیاد با چیدمان و طرح شما ایجاد تداخل کنند رنگی زیبا و چشم نواز به محیط اطراف می دهند.

گیاهان آویز همچنین یک شی افزودنی عالی بوهمیایی هستند. آویز کردن گلدان ها و گیاهان رونده یک روش زیبا و سرگرم کننده برای چیدمان است. در کار با گیاهان خلاق باشید و سعی کنید طراحی عالی را ابتدا در ذهن خود بچینید و سپس جانمایی کنید.

از یک سبد آویز بافته شده ساده گرفته تا یک گلدان آراسته و مجسمه ای، انواع گیاهان و گلدان هایشان در مقیاس های مختلف راهی موثر در زندگی بخشیدن به سبک بوهمی شماست.

استفاده از گل و گیاه در سبک بوهمینی

طرح و نقش ایرانی در سبک چیدمان بوهمین

لایه بندی الگوهای مشابه باید یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش های بر سبک بوهمی باشد در حالی که یک یادداشت منحط به هر منطقه اضافه می کند. در این میان استفاده از فرشهای طرح دار ایرانی، تا بالشتک ها و کوسن های رنگارنگ، تزریق الگوهای مختلف فرهنگی در سبک بوهمی نکته ای اساسی است. به همین دلیل در خانه های ایرانی، از فرش و گلیم ها در طرح های مختلف از سبک های عشایری تا خراسانی و .. الهام می گیرند تا سبک بوهمین را اجرا کنند.

صنایع دستی به دلیل ترکیب های زیبا و تضادهایی که در الگوها، اشکال، سبک و مقیاس دارند، عنصر انرژی دهنده سبک بوهمیایی هستند. اما در چیدمان کلی نباید تم رنگی را فراموش کنید تا اتاق شما احساس شلوغی القا نکند.

خانه ایرانی به سبک بوهمی

مبلمان و صندلی های کوتاه و نزدیک به زمین

این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما هرچه به کف نزدیکتر باشید ، به دستیابی به یک خانه به سبک بوهمیان نزدیکتر هستید. به مبل هایی با پشتی کم، که با کوسن های پر از طرح و راحت پر شده است فکر کنید.

اگر قصد ایجاد فضای نشیمن روی زمین را دارید، برای اطمینان از اینکه فرش راحتی به عنوان نقطه شروع با بالشتک هایی در اندازه ها و سبک های مختلف در جایگاه نشیمن خود قرار دهید. برای تکمیل یک اتاق نشیمن به سبک بوهمی که برای سرگرمی شدن نیز مناسب باشد، به فروشگاه ها و بازارهای محلی عتیقه فروشی (که برای ایده های تزئینی با بودجه کم بسیار مناسب است) بروید.

مبلمان بوهو

لایه های طراحی در سبک طراحی دکوراسیون بوهمی

در طراحی دکوراسیون خانه و چیدمان وسایل تزئینی و منسوجات بسیار مهم است که به سبک بوهمی لایه بندی کنید. چه فرش، کوسن، یا گلیم، در سبک بوهمیک همه چیز در مورد لایه بندی است. لایه های یک، دو، یا حتی سه فرش در سبک ها و الگوهای مختلف برای گزاره ای غنی لازم است. همچنین لایه های بالشتک و کوسن نیز نشانه ای از فضای آرام و راحت سبک بوهمی است.

لایه بندی همچنین یک روش فوق العاده برای پنهان کردن وسایل منزل است که ممکن است در بهترین شرایط خود نباشند. زیرا شما می توانید آنها را با پارچه های مختلف بپوشانید تا از دکوراسیون بوهمی شیک و دارای بافت استفاده کنید در حالی که به اصول بوهمین ها وفادار بوده اید. رنگ، بافت و الگوهای لایه بندی مطمئناً تأثیر بصری زیادی را در خانه شما ایجاد می کند.

 

طراحی اتاق خواب به سبک بوهمی

هر آنچه درباره سبک بوهمی گفتیم را می توانید در طراحی اتاق خواب به کار بگیرید. استفاده از مبلمان و سرویس خواب تخت، استفاده از پالت های چوبی به عنوان تخت، استفاده از گیاهان آویز، لایه بندی در طراحی همگی از ویژگی های اتاق خواب بوهو شما هستند. در ادامه می توانید از تصاویر زیر برای چیدمان اتاق خواب بوهو الهام بگیرید.

اتاق خواب بوهمی

اتاق خواب بوهمی

اتاق خواب بوهمی

ایده اتاق خواب بوهمی

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400