انتخاب تخت خواب مونته سوری برای کودکان نوپا

روش های زیادی برای تبدیل اتاق خواب کودک به اتاق مونته سوری هست. اگر می خواهید که تخت کف مونته سوری را امتحان کنید، با راهنمای انتخاب تخت خواب مونته سوری با ما باشید!

انتخاب تخت خواب مونته سوری برای کودکان نوپا

انتخاب تخت خواب مونته سوری برای کودکان نوپا

نکات مهم در انتخاب تخت خواب مونته سوری برای کودکان نوپا

روش تربیتی مونته سوری والدین را تشویق می کند تا فرصت های زیادی را برای کودکان - حتی نوزادان - فراهم کنند. در این فرصت ها کودکان می توانند آزادی حرکت، احترام و انتخاب را تجربه کنند. که در مجموع همه اینها به روند یادگیری کمک می کنند. پیش از این در مقاله ای کامل به بررسی چگونگی طراحی اتاق خواب به سبک مونته سوری پرداختیم. و دیدیم که برای ایجاد این فرصت ها لازم نیست کودک خود را به مهد کودک مونته سوری یا مدارس مونته سوری بفرستیم، بلکه به راحتی می توانیم از خانه شروع کنیم.

روش های زیادی برای تبدیل اتاق خواب کودک به اتاق مونته سوری در خانه وجود دارد. و اگر آنقدر شجاع هستید که تخت کف مونته سوری را امتحان کنید، می توانید در ادامه با راهنمای انتخاب تخت خواب مونته سوری با ما باشید!

چرا برخی از خانواده ها به جای تختخواب های معمول، تخت بدون ارتفاع یا تخت کف مونته سوری را انتخاب می کنند؟ یک تخت کف به کودک نوپا اجازه حرکت آزادانه را می دهد. فرصت حرکت آزادانه در اتاق به کودک شما از سن بسیار پایین احساس استقلال می دهد.

کودکان این آزادی عمل را دارند که به راحتی در دنیای اتاق خواب خود به جستجو بپردازند. زیرا کودک کوچک شما دنیا را مکانی برای کشف می بیند، بنابراین مونته سوری دست کودکان را برای جستجو باز می گذارد! آنها می توانند تا درب اتاق را چهار دست و پا بروند تا ببینند شما واقعاً اتاق را ترک کرده اید یا نه! و سپس به رختخواب خود بروند.

 والدین غالباً متعجب می شوند وقتی می فهمند که حتی نوزادان خردسال نیز می توانند تصمیم بگیرند که به تخت خود برگردند! کودک شما می تواند بیدار شود و بررسی کند که آیا کتاب های جدیدی در سبد کتاب وجود دارد یا خیر. همه این فرصت ها برای حرکت باعث می شود که در دنیای جدید خود احساس اهمیت کند.

آزادی دادن به کودکان در اتاق خواب آنها به معنای آزادی اندیشه در بزرگسالی است. با روش تربیتی مونته سوری طبیعی است که کودکان شما احساس کنجکاوی کنند و سپس به دنبال سوالات خود بروند. چرا که از زمان نوزادی کودک شما این آزادی را داشته است و توانسته بدون مانع به سمت یافتن سوالات خود برود. با افزایش سن، آنها به کشف خود در دنیا ادامه خواهند داد. هم از نظر جسمی و هم از نظر فکری، الگوها و ایده های جدید را از این اکتشاف تعیین می کنند. آزادی حرکت زمینه خوبی برای این نوع یادگیری فراهم می کند.

انتخاب فعالیت کودک در تخت خواب مونته سوری

چرا مونته سوری از تخت های کف استفاده می کند؟

تخت های کف احترام را به کودک شما منتقل می کند. وقتی اتاق خواب کودک شما بر اساس نیازها و توانایی های او طراحی شده باشد، این نشان دهنده احساس احترام نسبت به او است. دلیل این انتخاب مونته سوری و قرار دادن تخت روی زمین، ایجاد راهی است که می توانید به کودک خود یک اتاق در سطح آنها بدهید.

نوزادی که با این نوع احترام بزرگ شود، در طول زندگی خود احساس قدرت می کند. آنها می آموزند که می توانند در دنیای خود تغییراتی ایجاد کنند و از همان کودکی می توانند زندگی خود را کنترل کنند. این احساس منجر به اعتماد به نفس می شود. کودک شما یاد می گیرد که می تواند هر کاری را انجام دهد، قبل از اینکه لازم باشد منتظر بماند تا شما آن را تحویل بگیرید. زیرا اتاق آنها با توجه به توانایی های آنها ایجاد شده است.

از ویژگی های مهم تخت خواب مونته سوری این است که روز کودک، با حضور شما آغاز و پایان نمی یابد. این نوع توانمند سازی برای یک کودک نوپا باورنکردنی است. آنها یاد می گیرند که به خود و توانایی های خود اعتماد کنند زیرا شما به آنها اعتماد کرده اید.
داشتن چنین اعتماد به نفسی از سنین پایین به یادگیری آنها در طول زندگی کمک خواهد کرد. کودکان این دانش را کسب خواهند کرد که اگر چیزی را نمی دانند ، می توانند به خود اعتماد کنند که بروند و آن را کشف کنند. یادگیری در طول زندگی ما به تلاش واقعی نیاز دارد. اگر این اتفاق از کودکی شروع نشود، ادامه آن در بزرگسالی آسان نخواهد بود.

داشتن یک احساس اعتماد به نفس عمیق به کودک شما این ایمان را می دهد که از پس چالش های پیش رویش برخواهد آمد. احترام شما از کودکی به آنها این اعتماد به نفس را ترغیب می کند.

تخت خواب کودک

رابطه تخت خواب مونته سوری با تقویت تمرکز کودک

تخت کف مونته سوری کودک را به تصمیم گیری تشویق می کند تخت کف کودک از لحظه بیدار شدن کودک گزینه هایی را برای او فراهم می کند. هر روز صبح، آنها می توانند تصمیم بگیرند تلفن همراه، آینه روی دیوار، جغجغه چوبی یا توپ پارچه ای را انتخاب کنند؟ (که همه وسایل اتاق کودک باید از لحاظ ایمنی بررسی شده باشند) همه این انتخاب ها کودک را به علاقه آنها در آن روز سمت و سو می دهد. از آنجا که فعالیت انتخابی، جالب ترین مورد برای کودک است، او بیشترین تمرکز خود را بر روی آن فعالیت اعمال خواهد کرد. بهترین انتخاب تخت خواب مونته سوری برای اتاق خواب کودک یک تمرین ساده برای ایجاد مهارت در تمرکز است.

چالش شما به عنوان والدین یافتن چیزی است که کودک شما می خواهد روی آن تمرکز کند. خوشبختانه در روش مونته سوری فعالیت ها و اشیایی انتخاب می شوند که در دوره های مختلف رشد کودک او را مجذوب خود می کنند.

با این حال، حتی با وجود تمام این دستورالعمل ها، ما همیشه نمی توانیم دقیقاً بدانیم که کودکان در هر زمان مشخص می خواهند چه کاری انجام دهند. وقتی کودک شما گزینه های (محدود) دارد، فعالیتی را که در آن لحظه بیشتر به او علاقه دارد انتخاب می کند. لازم نیست به عنوان والدین حدس بزنیم که فعالیت مورد علاقه کودک چیست. تخت کف به کودک شما گزینه های مناسب از نظر رشد را می دهد و به او اجازه می دهد تمرکز خود را در اتاق خوابی امن تقویت کند.

تخت مونته سوری

تخت خواب کف مونته سوری از چه سنی برای کودک مناسب است؟

از سن 6 ماه تا 12 ماهگی، ، نوزاد شروع به حرکات می کند. این حرکات باعث می شوند کودک از ناحیه گردن، بازوها، دست ها و پاها قدرت بگیرند. بنابراین مهم است که در ماه های اولیه نوزاد شما فرصت حرکت آزاد داشته باشد. که این فرصت توسط تخت خواب مونته سوری فراهم و پشتیبانی می شود.

تخت خواب ایمن مونته سوری

آیا تخت خواب های بدون حفاظ مونته سوری برای کودک امن است؟

تخت های کف مونته سوری از سطح زمین ارتفاعی ندارند، تا کودک بتواند به محض اینکه توانست چهار دست و پا راه برود و یا حتی به روی زمین خود را حرکت دهد، به تخت خواب داخل و خارج شود. به دلیل ارتفاع بسیار کم، در صورت بیرون افتادن از تخت خواب، کودک آسیب نمی بیند بنابراین این تخت خواب برای کودک ایمن به حساب می آید.

 تخت خواب مونته سوری به گونه ای طراحی شده است که کودک را ایمن نگه دارد. بدون اینکه کودک را مانند مانند زندانی در تخت خواب نگه دارد.

تخت خواب کودک مونته سوری

روش های زیادی برای حمایت از یادگیری کودک شما از طریق یک محیط مونته سوری وجود دارد. خانواده هایی که استفاده از تخت کف را انتخاب نمی کنند هنوز راه های زیادی برای به کار گیری از روش مونته سوری در خانه های خود دارند. آزادی حرکت، احترام و انتخاب در هر جنبه، ذات روش مونته سوری است. تخت کف تنها یکی از راههای تأثیرگذاری بر رشد کودک شماست.

نظرات

نظر خود را بیان کنید :