معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

مراکز خرید بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که هرکدام از آنها ویژگیهای منحصر بفرد خود را دارند. برخی در کنار فروشگاه های خرید، دارای بخش های اداری و یا سرگرمی نیز هستند.

معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

بورلی سنتر

این ساختمان تجاری، یک بنای یکپارچه هشت طبقه واقع در بورلی هیلز و غرب هالیوود است. که دارای نمای سفید درخشان متشکل از گچ با بافت بسیار بالا بر روی یک توری فلزی است. نمای سفید براق مش فلزی که کل محیط را می‌پوشاند، جذب نور طبیعی را هم امکان پذیر می‌کند. همچنین موجب می‌شود ظاهر بیرونی نما، صبح، آرام به نظر برسد در حالی که شب هنگام با روشن شدن چراغ‌های مشبک، حالت پویایی را به ارمغان می آورد.

تامین نور طبیعی در فضای داخلی این مرکز خرید موجب تعبیه یک نورگیر با عملکرد بالا که به سمت آسمان باز می‌شود، شده است. همچنین کفسازی داخلی موجب می‌شود تا نور مستقیم خورشید با شدت یکسانی به تمام طبقات بتابد و موجب دلپذیر شدن فضای داخلی شود که در آن ارتباط با فضای باز هرگز از بین نمی رود.

معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

 

 

یئونگ دئونگ پوگو

(yeongdeungpo-go times square) یئونگ دئونگ پوگو یک مجتمع در مقیاس بزرگ است که از یک مرکز خرید، سالن نمایش چند منظوره، هتل، کتابفروشی بزرگ، سوپر مارکت و دفاتر اداری تشکیل شده‌است. که به دلیل حفظ خصوصیات فردی و هماهنگی میان فضای شهری و مراجعه کنندگان، این فضا نظرات مثبت زیادی از طرف منتقدین مطبوعات مختلف به دست آورده است. این مجتمع، یکی از بزرگترین مراکز خرید سئول بوده که بزرگترین صفحه نمایش دائمی 35 میلیمتری جهان(CGV starium) را دارد و همین ویژگی، موجب شده تا نام آن در رکوردهای گینس ثبت شود.

معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

 

 

مرکز خرید مراکش  (Morocco Mall)

مرکز خرید مراکش در 3 طبقه طراحی و ساخته شده است. از ویژگیهای منحصر به فرد و جذاب این ساختمان می‌توان به آکواریومی لوکس در وسط مرکز خرید اشاره کرد که مانند مرواریدی در صدف است.

معرفی برخی مراکز تجاری معروف دنیا

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400