چیدمان خانه کوچک | ایده هایی برای چیدمان دلباز و مدرن خانه کوچک

زندگی در خانه کوچک، چیدمان وسایل در خانه کوچک چالش های زیادی دارد. به خصوص زمانی که چیدمانی ساده بخواهید، با بهترین ایده های چیدمان خانه کوچک با ما باشید

چیدمان خانه کوچک | ایده هایی برای چیدمان دلباز و مدرن خانه کوچک

چیدمان خانه کوچک | ایده هایی برای چیدمان دلباز و مدرن خانه کوچک

زندگی در خانه کوچک، چیدمان وسایل در خانه کوچک چالش های زیادی دارد. به خصوص زمانی که بخواهید با وسایل ساده چیدمانی ساده و متفاوت برای خاته کوچک در نظر بگیرید. در نسل های قبلی، خانه های ایرانی کوچک نبودند و با بخش های زیادی که یک خانه داشت در هر خانه امکان جای دادن میراث خانوادگی نیز وجود داشت. اما با زندگی در کلانشهرها و قیمت بالای مسکن در شهرهای بزرگ؛ خانه ها کوچک تر شده اند و گاها آپارتمان ها به استودیو نیز تبدیل می شوند.

وقتی در یک فضای کوچک زندگی می کنید، جا دادن در هر آنچه به آن نیاز دارید واقعا دشوار است. تلاش برای جا دادن همه چیز و زیبا جلوه دادن آن، حتی یک چالش بزرگتر است! اما این چیزی است که طراحی فضای کوچک را بسیار هیجان انگیز می کند. در برخی موارد شما ناچار هستید که اتاق خواب و اتاق نشیمن را باهم ادغام کنید. و حتی طراحی دکوراسیون آشپزخانه شما بخشی از دکور شما را در بر می گیرد.

در چیدمان خانه کوچک بسیاری از المان ها مانند اتاق نهار خوری حذف یا ساده سازی می شوند. بنابراین باید وسایلی که بیشترین نیاز را به آنها دارید در اولویت استفاده قرار دهید. در ادامه ایده هایی برای چیدمان دلباز در فضای کوچک و همچنین بیشتر بهره بردن از فضای کوچک را مطرح می کنیم. اگر شما در یک آپارتمان بسیار کوچک زندگی می کنید یا می خواهید از یک اتاق کوچک بیشتر بهره ببرید، تفاوتی ندارد. این ایده ها باعث می شوند فضای کوچک شما، با حفظ سبک خود بسیار بزرگتر شود.

 

استفاده از فضای دیوارها در خانه های کوچک

 

چیدمان منزل کوچک ایرانی بدون مبل

برای چیدمان منزل کوچک ایرانی، یکی از ایده های کارگشا حذف مبلمان است. چنانکه در سنت چیدمان داخلی منزل ایرانی استفاده از مبلمان به شکل کنونی آن مرسوم نبوده است. به جای استفاده از مبلمان می توانید از تخت های نیمه و کوسن استفاده کنید. این نوع مبلمان می تواند به عنوان تخت نیز به کار آید.

همچنین در چیدمان قدیمی منزل ایرانی، استفاده از پشتی به عنوان تکیه گاه بسیار مرسوم بوده است. بنابراین می توان هنوز هم از این ایده استفاده کرد، و با پشتی های سنتی و بالشتک هایی برای نیشمن، چیدمانی مناسب برای منزل ایرانی بدون مبل انجام داد.

چیدمان جهیزیه در خانه کوچک

هنگام تهیه جهیزیه عروس برای خانه کوچک، از گرفتن میز بزرگ خودداری کنید! میزهای گرد و کوچک در گوشه خانه یا آشپزخانه؛ فقط برای خوردن صبحانه نیستند. این میزها می توانند کاملا نیازهای یک زوج را برای خوردن غذا و حتی استفاده به عنوان میز کار رفع کنند.

استفاده از میزهای کوچک در آشپزخانه

علاوه بر این در چیدمان جهیزیه در خانه کوچک، می توانید از یک کاناپه به جای یک دست مبل کامل استفاده کنید. استفاده از کاناپه بزرگ مزیت های زیادی دارد. علاوه بر اینکه کاناپه فقط یک دیوار را اشغال می کند، می تواند به عنوان تخت خواب مهمان نیز استفاده شود و فضای اضافی مبل های دیگر را می توان صرف وسایل مهم تر کرد.

استفاده از کاناپه به جای مبل های کامل

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

وقتی فضای کوچک و کمی داریم، خریدن وسایل جدید و حجیم فقط از فضای ما کم می کند. بنابراین بهتر است که از وسایلی که داریم استفاده چند منظوره کنیم. به طور مثال می توانید از صندلی به عنوان میز کنار تخت استفاده کنید و قفسه های دیوارکوب را برای صرفه جویی در فضای سطح نصب کنید. همچنین در فضای کوچک برای المان هایی که اضافه می شوند، می توانید از رنگ های شاد و آرامش بخش مانند رنگ فیروزه ای استفاده کنید.

نصب تلویزیون در روی دیوار در دکور خانه های کوچک

در دکوراسیون منزل کوچک یکی از راه حل های چیدمان با وسایل ساده خالی تر نگه داشتن زمین است. شما برای وسایل ضروری نیاز به فضا دارید، اما اگر اتاق نتوانید در اتاق های منزل قدم بزنید، بهترین چیدمان هم حتی کارساز نیست. اساسیه و وسایل شناور مانند قفسه ها و دیوارکوب ها، و آویز ها را امتحان کنید تا کف خانه را تا حد امکان خالی تر نگه دارید. به طور مثال به جای لامپ های آباژور که فضای کف را اشغال می کنند، حتما از چراغ های دیوارکوب و لامپ های سقفی استفاده کنید.

استفاده از میز و تخت تاشو در چیدمان منزل کوچک

یکی دیگر از عواملی که خانه شما را جادار و بزرگتر می کند، استفاده از میز و تخت تاشو است. درست است که شما در خانه به میز کار و مطالعه و تخت خواب احتیاج دارید، اما در هرساعتی از روز این وسایل مورد نیاز شما نیستند! بنابراین ایده ی بسیار خوبی است که از میز و تخت های تاشو استفاده کنید تا هم فضای کف شما باز باشد، هم هنگامی که به این وسیله ها احتیاج ندارید، خانه شما بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از تخت تاشو در دکوراسیون خانه کوچک

چیدمان خانه کوچک مستطیلی

در چیدمان خانه کوچک مستطیل شکل، شما فضای مناسبی برای استفاده از دیوارها دارید. استفاده از کنج های خانه را برای قرار دادن قفسه و کتابخانه فراموش نکنید.

اگر فضای شما به حالت استودیو و بدون اتاق خواب است، می توانید از ایده های بی نظیری برای ایجاد یک فضای خواب آرام استفاده کنید.

استفاده از فضای نیم طبقه در چیدمان خانه کوچک

یکی از این ایده ها استفاده از فضای نیم طبقه برای ایجاد اتاق خواب است. با درست کردن یک نیم طبقه و قرار دادن خوشخواب بر روی آن، یک فضای آرام و دلنشین برای خواب ایجاد کرده اید.

استفاده از تخت نیم طبقه برای چیدمان خانه

یکی دیگر از ایده های اتاق خواب در چیدمان خانه کوچک مستطیلی، استفاده از متریال جدا کننده است. می توانید قسمت اتاق خواب خود را با یک متریال جدا از بقیه خانه تفکیک کنید. با یک پارتیشن تاشو این تفکیک بندی به بهترین نحو انجام خواهد شد.

جدا کردن تخت با متریال متفاوت برای خانه کوچک

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در چیدمان منزل کوچک یا چیدمان خانه کوچک مستطیلی استفاده از دیوار برای نصب تلویزیون است. میز تلویزیون و فضایی که اشغال می کند یکی از مهمترین فضاهای اتلافی در خانه کوچک است. نصب تلویزیون بر روی دیوار علاوه بر صرفه جویی در فضا، فضای نشیمن بیشتری به شما می دهد.

 

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب

طراحی صنعتی
24 آبان 1400
پل معلق
8 مهر 1400