دیوار گرانیتی نما طراحی شده با سنگ اسلب دانه اناری

بررسی نمای مرکز خرید المپیا، کار شده با دیوار گرانیتی سنگ اسلب دانه اناری بیرجند

دیوار گرانیتی نما طراحی شده با سنگ اسلب دانه اناری

دیوار گرانیتی نما طراحی شده با سنگ اسلب دانه اناری

دیوار گرانیتی نما طراحی شده با سنگ اسلب دانه اناری

سنگ گرانیت اسلب دانه اناری بیرجند

سنگ گرانیت دانه اناری بیرجند، سنگی به رنگ سبز تیره متمایل به مشکی است که با دانه های قرمز رنگی به شکل دانه های انار شکل زیبا و متفاوتی دارد. خواستگاه اصلی این سنگ خراسان جنوبی است و کوپ خام سنگ گرانیت دانه اناری به سراسر جهان صادر می شود. کیفیت و تراکم بالای سنگ گرانیت دانه اناری، در کنار ظاهر زیبا و بی نظیری که دارد، این سنگ را به یکی از بی رقیب ترین سنگ های جهان تبدیل کرده است. این سنگ به دلیل محدودیت در استخراج و عرضه کوپ، تا حدودی کمیاب بوده و همچنین به دلیل صادرات عمده و میزان تقاضای بالا برای این محصول، به صورت مشخص و محدود فرآوری و عرضه می گردد.

ویژگی های سنگ دانه اناری بیرجند:

مقاومت سایشی بالا

مقاومت فشاری بالا

جذب آب بسیار پایین

طرح منحصر به فرد

تراکم بسیار بالا

ساب پذیری فوق العاده

سنگ اسلب دانه اناری

چرا از گرانیت دانه اناری در این پروژه استفاده شده است؟

سنگ گرانیت دانه اناری دارای جذب آب بسیار پائین و مقاومت فشاری بالا است که استحکامی بی نظیر به این گرانیت زیبا بخشیده است. به همین دلیل این سنگ در فضای داخلی و نمای بیرونی ساختمان های مجلل قابل استفاده است.

در طراحی نما، علاوه بر استحکام، زیبایی و کیفیت سنگ استفاده شده، استفاده از سنگی که در اسلب بزرگ استخراج شود اهمیت بالایی داشت. تایل های گرانیت دانه اناری در این پروژه به ابعاد 210*340 سانتی متر تهیه شده است. گرانیت دانه اناری از معدود سنگ های خاص و با کیفیت ایران است که در ابعاد بزرگ استخراج شده و نیاز های این پروژه را برطرف می کرد.

ترکیب گرانیت دانه اناری با رنگ سبز تیره مایل به مشکی، در کنار رنگ روشن استفاده شده در نمای پارکینگ و ستون ها، بسیار زیبا و چشم نواز است و جلوه ی زیبایی به نمای بیرونی مرکز خرید المپیا بخشیده است.

نمای کلی سنگ ها در مرکز خرید المپیا

طراحی و نصب گرانیت دانه اناری

طراحی این نما با شش تایل سنگ 340*210 سانتی متر انجام شده که سطحی یک دست و زیبا در نمای مرکز خرید المپیا ایجاد کرده. طراحی این پلان به طور اختصاصی توسط دفتر معماری تارامید برای مرکز خرید المپیا انجام شده.

همانطور که قابل مشاهده است، سنگ های این پروژه ابعاد متفاوتی از ابعاد معمول دارند. نصب این سنگ ها با ابعاد برش بزرگی که دارند، به سادگی امکان پذیر نیست. برای استحکام و ایمنی بالا در تایل های این سنگ از اسکوپ های فلزی که درون بدنه ی سنگ نصب می شوند استفاده شد. این اسکوپ ها به بدنه ی نما جوش شده که توانسته است ساختاری ایمن و مستحکم به وجود آورد.

اتصال سنگ به دیوار

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب