کف سازی فروشگاه شمالی در مرکز خرید المپیا

در این مطلب مرحله به مرحله با پروژه ی سنگ کاری و کف سازی مرکز خرید تارامید پیش می رویم و با مراحل مختلف این کار آشنا خواهیم شد

کف سازی فروشگاه شمالی در مرکز خرید المپیا

کف سازی فروشگاه شمالی در مرکز خرید المپیا

کف سازی فروشگاه شمالی در مرکز خرید المپیا

کف سازی به نوع زمین، ارتفاع و انواع اصول اجرایی آن بستگی دارد. در اولین مرحله نوع زمینی که در آن کف سازی انجام می شود و رطوبت آن اهمیت بالایی دارد. در پروژه ی تارامید نوع زمین خشک است و کف سازی در زمین های خشک با متراکم سازی و صاف کردن سطح کف سازی انجام می شود.

در مرحله ی اول پلان طراحی چیدمان سنگ ها که توسط مهندسین تارامید تهیه شده، در اختیار مسئول پروژه قرار می گیرد. طراحی تک تک چیدمان های سنگی کاری چالش برانگیز و حساس است زیرا تاثیر مستقیم بر نگاه اولیه مشتریان و کاربران ساختمان دارد. در ادامه چند اتود از طراحی های کف سازی فروشگاه شمالی مرکز خرید المپیا را خواهیم دید.

اتود برای پلان کف سازی

اتود پلان و کف سازی مغازهپلان کف سازی مغازه شمالی

و در نهایت طرح تصویب شده جهت اجرا به شکل زیر است:

طرح پلان نهایی برای کف سازی

 

پس از تصویب طرح، زیرسازی های لازم برای چیدمان سنگ ها شروع می شود. اولین لایه روی زمین خشک، مخلوطی از ماسه و سیمان است که زمین را مسطح می کند. این لایه با استفاده از تخته و ماله کاملا صاف می شود. پس از این مرحله ملات سیمان بر روی لایه ی قبلی ریخته می شود. در این مرحله برای چسبندگی بهتر سنگ ها مخلوطی از پودر سنگ و سیمان سفید به حالت دوغاب ساخته میشه و روی ملات سیمانی ریخته میشه.

مرحله ی اول کف سازی، ریختن ملات ماسه و سیمان

مرحله ی بعد مربوط به برش و چیدمان سنگ ها مطابق طرح ابلاغی است. پس از  جای گذاری هر قطعه سنگ بریده شده، سنگ ها با چکش پلاستیکی محکم می شوند. مرحله ی کف سازی قبل از چیدمان سنگ اهمیت بسیاری دارد زیرا در صورتی که زیرسازی سنگ به درستی انجام نشود، و زیرسازی سنگ حباب و فضای خالی داشته باشد، پس از بهره برداری کف سازی دچار مشکل میشود و ممکن است سنگ در فشار وزن کاربران بشکند.

ریختن دوغاب و برش و جایگذاری سنگ ها

به همین منظور پس از اتمام کار برای بند کشی یک مرحله ی دیگر دوغاب پودرسنگ و سیمان سفید بر روی سنگ ها ریخته می شود.

کف سازی- مرحله ی ریختن دوغاب پودر سنگ

این پروژه تکمیل شده و نمای نهایی آن را در زیر می توانید مشاهده کنید:

نمای نهایی کف سازی فروشگاه شمالی

سوالات و نظرات خود را با ما در اشتراک بگذارید. کارشناسان و معماران تارامید پاسخگوی شما در باکس زیر خواهند بود.

نظرات

نظر خود را بیان کنید :

آخرین مطالب